Гарантійні правила експлуатації меблів
Дотримуючись деяких простих практичних порад, ви зможете підтримати завжди у найкращому стані всі елементи ваших меблів.
Вплив світла.
Меблі повинні бути захищеними від тривалого впливу прямих сонячних променів, оскільки це може викликати зміну (потьмяніння) фасадів та інших деталей. Не допускайте впливу сонячних променів на меблі вцілому та зокрема на їх відкриті ділянки, оскільки це може спричинити кольорову відмінність ділянок та елементів. Вказана відмінність є цілком природною, а тому не може вважатись ознакою низької якості меблевого виробу.
Вплив температури.
Протяги в приміщенні, високе значення тепла, низьке значення холоду, а також раптові перепади температури (від тепла до холоду та навпаки) можуть серйозно пошкодити меблевий виріб або його частини. Якщо меблі знаходяться на відстані від 50 до 100 сантиметрів від нагрівальних пристроїв (електричні і газові плити, радіатори та інші джерела електричного освітлення та мікрохвильових випромінювачів) та не передбачені для цього, то Вам слід провести теплоізоляцію з метою попередження виникнення плям, прискореного старіння лакофарбового покриття та деформації меблевих щитів. Рекомендована температура повітря в приміщенні при зберіганні та експлуатації меблів повинна бути не нижче +2° C і не вище +40° C. Не допускайте впливу на меблі гарячих, розжарених предметів (праски, посуд з кип’ятком та ін.), а також тривалого впливу випромінювань, що спричиняють нагрівання (світло потужних ламп, лампи розжарювання, неекрановані мікрохвильові випромінювачі та ін.). Для уникнення негативних наслідків не затуляйте решітки, повітрозабірні отвори, призначені для вентиляції електропобутових приладів.
Вплив вологості
В приміщенні, де зберігаються чи експлуатуються меблі. Рекомендується дотримуватись режиму вологості. Для меблів із вологостійких матеріалів (скло, пластик, MDF під лаком, вологостійке ДСП і стільниці зі штучного каменю. Кварциту та інші матеріали) відносна вологість в приміщенні повинна становити 40-85%, для інших матеріалів оптимальна відносна вологість 45-65%. Істотне відхилення від вказаного режиму приводить до значного погіршення споживчих властивостей меблів. Не варто підтримувати протягом тривалого часу умови крайньої вологості чи сухості в приміщенні. А тим більше – їх періодичної зміни. З плином часу такі умови можуть вплинути на цілісність меблевих виробів чи їх елементів (розсихання, усушка, розшарування, розтріскування та ін.).
Вплив агресивних середовищ та абразивні матеріали.
Недопустимо потрапляння на поверхні рідин, що розчиняють (спирт, ацетон, бензин та ін.). В жодному разі не допускайте впливу на меблеві вироби агресивних рідин (кислот, лугів, масел, розчинників і т.п.), котрі містять такі рідини чи їх випаровування. Подібні речовини і сполуки є хімічно активними – реакція з ними спричинить негативні наслідки для вашого майна чи навіть здоров’я. Слід оберігати поверхні меблів та їх конструктивні елементи від механічних пошкоджень, котрі можуть бути спричинені впливом твердих предметів, абразивних порошків, а також надмірними фізичними навантаженнями. Недотримання всіх вищевказаних рекомендацій приводить до передчасного старіння меблів.
Рекомендації з експлуатації та догляду
Особливості експлуатації шафи ліжко.
Механізмами відкривання та закривання шафи ліжко оснащуються газовими амортизаторами – це робить трансформацію плавною і безшумною та надійно фіксує ліжко, убезпечує від само відкривання. Ніжки в залежності від конструкції можуть складатися і ховатися механічно або автоматично. Фіксуючі ремені, служать для закріплення матраца, подушок і постільної білизни. Всі ці механізми надійно розраховані та є максимально безпечними навіть для дітей і літніх людей.
Дотримуйтесь практичних правил та порад, щоб уникнути псувань та поломок елементів Ваших меблів.
Дотримуйтесь практичних правил та порад, щоб уникнути потенційної небезпеки, травм або ушкоджень тіла.
- Заборонено користуватися шафою ліжко, без закріплення її до стіни. Використовуйте для цього спеціальні кріплення, для кожного типу стіни (бетон, цегла, піноблок, гіпсокартон, і т.п).
- При відкриванні чи закриванні користуйтесь тільки ручкою, супроводжуйте та притримуйте шафу ліжко. Механізм не має електроприводу та системи гальмування. Не дозволяється триматися за край фасаду чи каркас ліжка, це може привести до травм.
- Якщо в моделі шафи ліжко передбачений диван, переконайтеся у тому, щоб при відкриванні фасаду шафи ліжко, сидіння дивану знаходилось у зложеному стані в ніші короба дивану. В іншому випадку, коли сидіння не прибрано, це може привести до псувань та поломок елементів Ваших меблів.
- Увага! Заборонено закривати ліжко разом з людиною або тваринами.
Слідкуйте за тим, щоб не було сторонніх предметів, людей чи тварин в зоні роботи рухомої частини ліжка, переконайтеся, щоб ремені були зафіксовані а бортики складенні.
- Заборонено залишати ліжко у відкритому положенні на довгий час (більше ніж 3 дні), це приводить до псування або поломки, амортизатор знаходиться постійно під навантаженням. І навпаки в закритому положенні ліжка, амортизатор знаходиться в не активному стані, тому на нього не діють навантаження. При плануванні відпочинку або відсутності на довгий час, пам’ятайте про це і не залишайте шафу ліжко у розложеному стані.
Особливості експлуатації меблів для зберігання.
- Варто користуватись меблевим виробом згідно його функціонального призначення. Меблевий виріб встановлюється у порожньому вигляді, тому після того, як його навантажать, він приймає форму нерівностей підлоги та стін приміщення. Стійки та полиці можуть деформуватись під впливом ваги, а регулювання фасадів можуть бути порушені.
- При використанні меблевих виробів не слід застосовувати надмірні зусилля для відкриття дверей, висувних ящиків та інших рухомих частин. Пам’ятайте, що більшість дверей шаф та тумб, пеналів, стелажів та антресолей можуть відкриватись на кут не більше 110 градусів, при спробі відкрити двері на більший кут петлі можуть вийти з ладу.
- Полиці, стійки, ящики, задні стінки та інше, проектуються спеціально для зберігання певних речей, не перевантажуйте їх понад передбачену вагу.
Догляд за фасадними та корпусними елементами меблів.
- Меблі ламінованої ДСП не вимагають спеціального догляду. Пил краще видаляти м’якою сухою тканиною (фланель, плюш). Щоб видалити різні забруднення і освіжити поверхню меблів, використовуйте для її очищення спеціальні поліролі, що не мають протипоказання.
- Не допускається ставити на поверхні розжарені предмети. Меблі слід оберігати від механічних ушкоджень і попадання рідини в стики. Усі роботи гострими предметами слід робити тільки на спеціальних обробних дошках або з використанням підкладки.
- Ламінована ДСП плита не є вологостійким матеріалом, тому треба протирати її вологою тканиною, при цьому треба стежити, що б волога не потрапила в незахищені кромкою стики деталей виробу. Поверхні меблів повинні завжди бути сухими. Тому їх слід оберігати від попадання вологи для уникнення розбухання каркасів, фасадів та стільниці, а також запобігти відклеюванню кромки на бокових поверхнях.
Особливості експлуатації меблів для сидіння і лежання.
Меблі для сидіння та лежання (ліжка, дивани, диван-ліжка, матраци, пуфи, і т.п.) функціонально призначені тільки для сидіння і лежання, відповідно. Не рекомендується ставати ногами на вироби, сидіти на підлокітниках. Щоб уникнути нещасних випадків і пошкодження куплених вами меблів не дозволяйте стрибати на ліжку, дивані, матраці, а також гойдатися на пуфах.
Догляд за м’якими елементами меблів.
- Видалення забруднень з м’яких деталей меблів повинне здійснюватися вологою тканиною, поролоновою губкою або спеціальними щітками із застосуванням миючих засобів, які передбачені для догляду за меблями (що не містять агресивних речовин і не руйнують покриття елементів меблів).
- Для очищення покриттів (оббивки) меблів з натуральної шкіри, тканини, що імітують шкіру (штучна шкіра, шкірозамінник) забороняється застосовувати жорсткі розчини, такі як бензин, ацетон, оліфу, рідину для зняття лаку, розчинники та ін.
- Для очищення тканинної оббивки від пилу, смітинок і інших забруднень рекомендується обробити поверхню пилососом зі всмоктуючою насадкою, протерти вологою тканиною або спеціальним роликом з поверхнею, що клеїться. М’які меблі не можна вибивати.
- Щоб видалити плями від кави, чаю, молока, масла, жиру або косметики, видаліть надлишок рідини паперовою серветкою. Потім чистою губкою, змоченою слабким мильним розчином, легенько зітріть пляму, починаючи від її краю і рухаючись до центру. При цьому не давайте волозі вбиратися в поверхню і негайно висушіть її сухою губкою, користуйтеся тільки водою і милом з нейтральним рівнем pH. Вологу поверхню (тканину, шкіру) слід сушити тільки при нормальній кімнатній температурі (18° – 20°С), виключаючи використання нагрівальних приладів. Залишки миючого засобу і вологи знімають бавовняною тканиною.
Корисна профілактика та догляд за механізмами трансформації
- Неприпустимо попадання вологи, бруду і пилу всередину ходових частин механізмів. Після певного періоду експлуатації може трапитися, що деякі механічні частини втрачають оптимальне регулювання і мастило.
- Залежно від інтенсивності експлуатації різьбові з’єднання з часом можуть розхитатися і ослабитися. Подібні явища можуть виражатися в скрипі, скруті. Тому, при експлуатації не слід докладати надмірних та непередбачених правилами есплуатації, навантажень для відкривання, висування, механізмів і інших рухомих частин. Їх належна робота забезпечується шляхом своєчасної перевірки, регулювання та обслуговування, додавання змазки (слідкувати за наявністью змазки рухомих частин механізму).
- При ослабленні вузлів різьбових з’єднань необхідно їх періодично підтягувати. У разі виявлення таких питань, необхідно звернутися до фахівця. Самостійне регулювання і демонтаж будь-яких механізмів нерекомендовані, оскільки це може привести до їх псувань та поломки.
Гарантійні умови і терміни гарантії
Гарантійне обслуговування
- Гарантійний ремонт здійснюється по письмовій заявці Замовника, або відправляються на електронну скриньку з обов’язковим підтвердженням по телефону. Також заявки від Замовника приймаються по місцю знаходження Виконавця.
- В узгоджений із Замовником час, але не пізніше двох тижнів після отримання Виконавцем заявки на гарантійний ремонт по місцю знаходження Виробу виїжджає фахівець Виконавця, щоб з’ясувати причини несправності і визначити терміни ремонту, а також повідомити термін постачання механізму або термін виготовлення нового елементу, якщо такі знадобляться для ремонту і відсутні у Виконавця на складі. Термін поставки механізму (виготовлення нового елементу) не повинен перевищувати 25 робочих календарних днів з моменту виїзду фахівця Виконавця по місцю знаходження виробу. Термін гарантійного ремонту після поставки механізму не повинен перевищувати 14 робочих календарних днів. Якщо гарантійний ремонт здійснюється з поставки механізму зарубіжного виробництва (виготовлення нового механізму), він не повинен перевищувати 45 календарних днів з моменту виїзду фахівця Виконавця по місцю знаходження.
- Виїзд фахівця Виконавця, по причині недотримання правил експлуатації Виробу, платний.
- Гарантійні зобов’язання поширюються на усі недоліки меблевої продукції, придбаної покупцем, за винятком тих, які виникли не з вини продавця або про які вказано нижче.
Гарантійне обслуговування не приймаються
- При неправильній експлуатації виробів і порушенні умов використання.
- Вироби мають механічні ушкодження і дефекти, що виникли в результаті неправильної експлуатації.
- Якщо є сліди, що меблі або їх окремі поверхні були піддані термічним діям, дії води або пари, дії агресивних чи абразивних речовин, засобів чищення або барвників та ін., внаслідок чого в місцях дії з’явилися ушкодження.
- За відсутності гарантійного талона або наявності в гарантійному талоні штампу і підпису Виконавця.
- У разі самостійного складання, монтажу чи демонтажу меблів, відновлення і ремонту меблів.
- У разі самостійної зміни конструкції виробів, самостійного демонтажу виробу або окремих його частин без узгодження з Виконавцем.
- У разі неправильного розкладання, складання, відкривання або висунення механізму трансформації.
- У разі самостійного ремонту або розбиранню механізмів виробу.
- При перевищенні максимального навантаження, встановленого для цього типу механізму.
- У разі використання пошкодженого елемента, що призвело до ще більшого пошкодження;
- При розбуханні деталей в результаті дії води або іншої рідини;
- У разі використання виробів не за прямим призначенням, умисне псування виробу або недбале ставлення і так далі.
- У разі можливої появи непередбачених зазорів, пов’язаних з кривизною і нерівністю стін і підлог;
- У разі попадання в деталі механізмів сторонніх предметів, що перешкоджають нормальній роботі.
- При ушкодженні виробу тваринами й іншими домашніми вихованцями.
- У випадках псування виробу під впливом непереборної сили (пожежа, стихія, блискавка, затоплення, побутові чинники та ін. стихійні лиха).
- У разі придбання виробу не у Виконавця.
В разі невиконання робіт з гарантійного обслуговування, первинний термін гарантії зберігається й продовжується виключно на строк перебування виробу на гарантійному обслуговуванні.
Гарантійний термін
- Гарантійний термін експлуатації меблевого виробу складає 24 місяців з дати виконання робіт, при умові дотримання правил і вимог експлуатації меблів. Він підтверджується актом приймання-передачі та паспортом виробу згідно Договору про виконання робіт по виготовленню та установці Виробів (комплекту меблів).
- Впродовж гарантійного терміну Замовник має право на безкоштовне усунення несправностей, пов’язаних з порушеннями якісних характеристик виробу, що виникли з вини Виконавця.
- Якщо ж несправності пов’язані з недотриманням Замовником (чи третіми особами) Правил експлуатації меблів (додаються), то ремонт у такому разі Виконавець робить за окрему платню відповідно до розцінок компанії.
Виробник залишає за собою право вносити зміни до конструкції виробу, які підвищують його якість та експлуатаційні характеристики без додаткового повідомлення. Технологічні процеси, комплектуючі й матеріали, підлягають постійному контролю якості технічних служб підприємства.